آینده نزدیک شماره سوم

رونمايی گوگل از Brillo

Brillo
نوشته شده توسط admin

رونمایی گوگل از Brillo برای هوشمندسازی خانه‌ ها

گوگل تلاشی ویژه‌ای درزمینه اینترنت اشیا به‌ انجام رسانده‌است که BRILLO نام دارد. این شرکت در سمینار GOOGLE I/O اقدام به معرفی این پروژه کرد و سوندار پیاچی، نایب‌رئیس ارشد پروژه مزبور، از این طرح به‌عنوان «سیقل دادن اندروید به‌عنوان یک سیستم عامل عملیاتی دوطرفه یا (end-to-end)» یادکرد. البته BRILLO تنها شامل Brillo نیست و Weave را نیز دربرمی‌گیرد. Weave، یک لایه ارتباطی است که امکان ارتباط دستگاه‌های اینترنت اشیاء با یکدیگر، با ساختارهای ابری و مسلماً تلفن همراه شما را فراهم می‌سازد.

پیاچی گفت که Weave می‌تواند یک زبان متحد به جهانی از ارتباطات روبه‌رشد بدهد. فعالیت‌هایی که هر یک از اقدام‌هایی مانند تغییر حرارت فر و قفل یا بازکردن درهای هوشمند با آن سروکار دارند به‌صورت انفرادی انجام نخواهدشد. Weave می‌خواهد شرایطی را ایجاد کند که دستگاه‌ها تنها به تلفن همراه هوشمند ما متصل نباشند و مابین خودشان نیز ارتباط برقرار کنند. Weave موجب نمایش API‌های توسعه‌دهندگان به روش چندپلتفرمه می‌شود و به‌همین دلیل نیز هر دستگاه متصلی می‌تواند با زبان مشابه با دیگری حرف بزند.

همچنین گوگل می‌خواهد از Brillo برای تعریف مجدد رابط کاربری اینترنت اشیا استفاده کند. «هر دستگاه اندرویدی که به یک دستگاه برپایه Brillo یا Weave متصل باشد، کاربران در هر شرایطی آنها را به یک شکل خواهند دید.»

شما می‌توانید از طریق دستگاه همراه خود به Brillo وارد شوید و برای یک دستگاه، چندین صاحب مختلف اضافه کنید؛ کنترل ها به‌نوعی برای تمامی افرادی که برروی آن کنترل دارند، بدون در نظر گرفتن نوع دستگاه آنها یکسان خواهد بود.

Briloo در سه‌ماهه سوم سال جاری در دسترس توسعه‌دهندگان قرار خواهد گرفت و اسناد مربوط به Weave نیز در سه‌ماهه چهارم سال به‌واسطه اطلاعات ارائه‌شده توسط توسعه‌دهندگان ارائه خواهد
شد.

پیاچی دراین‌مورد می‌گوید: «ما می‌خواهیم تمامی دستگاه‌ها بتوانند ارتباطی به‌صورت مستقیم و یکپارچه داشته باشند و کاری کنیم که آنها کاربری بهتری برای کاربران داشته باشند.»

این امر یک سفارش بزرگ برای اینترنت اشیا است که تا به امروز از هم‌گسیخته و ناامیدکننده بوده است ولی اگر گوگل بتواند یک پیشرفت ویژه در دو بخش سخت‌افزاری و نرم‌افزاری ارائه کند آنگاه سرانجام شاهد عرضه سیستمی منطقی و قابل‌قبول خواهیم بود..

 

درباره نویسنده

admin

دیدگاهتان را بنویسید