آینده نزدیک شماره هشتم و نهم

رایانش ابری چه معنایی برای صنایع کلیدی دارد

نوشته شده توسط admin

به‌کارگیری فناوری رایانش ابری در تجارت

رايانش ابري چه معنايي براي صنايع کليدي دارد

رایانش ابری حقیقتاً به‌روشنی نیروی محرکه‌ای در دنیای فناوری اطلاعات شده است. بیش از 90درصد سازمان‌های دنیا، استفاده از ابر را گزارش‌کرده‌اند. ابر امروزه با صرف بودجه 33 میلیارد دلاری در سال 2015، بزرگ‌ترین دسته‌بندی در بودجه‌های زیرساخت‌های آی‌تی را به خود اختصاص داده‌است.

اما هرصنعتی، پویایی و تحرک فناوری مخصوص به خود را دارد؛ بنابراین شما باید آن را برای درک رایانش ابری پویایی در صنایع مادر درک‌کنید.

در سپتامبر و اکتبر 2015، واحد اطلاعات اکونومیست که از حمایت مالی «وی‌ام ویر» سود می‌برد، نظرات پنل 360 نفری مدیران اجرایی ارشد در مورد آینده رایانش ابری جویا شد. همه این افراد تصمیم‌ساز بودند؛ مدیران پروژه‌ها یا بالاتر که بیش از نیمی از آنها در هیئت‌مدیره شرکت مطبوع‌شان عضو بوده و یک‌سوم آنها دارای زمینه‌ای در آی‌تی بودند. درمجموع آنها دیدگاه قوی جهانی داشتند و از کشورهای توسعه‌یافته و نیمه‌توسعه‌یافته انتخاب شده‌بودند.

سرانجام، به‌طور برابر نمایندگانی از پنج صنعت اصلی شامل خدمات مالی، خرده‌فروشی، مراقبت درمانی، آموزش و تولید که تحت تأثیر ابر قرار‌داشتند، وجود‌داشت. سؤالاتی که نیاز به تخصص جزیی‌تر صنعت داشت در پنل‌های تخصصی‌تر از متخصصان همان صنعت مطرح‌شد.  در این گزارش، ما در ابتدا به‌طور خلاصه مشاهدات خود در‌مورد نقش ابر در سطوح مختلف را بررسی‌می‌کنیم. تمرکز ما در اینجا سرعت به‌کارگیری ابر و تأثیرات ناشی از آن روی بخش‌های کلیدی در هر صنعت خواهد‌بود. به‌علاوه در تحقیق ما معلوم شد که تولید نقش مهمی در توسعه جهانی این مهم دارد و به همین دلیل در این گزارش ما به این بخش توجه بیشتری نشان داده‌ایم. برای این کار، گزارش روندهای دیجیتالی را برجسته‌کرده‌ایم که تأثیر بیشتری روی حرکت ابر از دیجیتال به «سایبر دیجیتال» دارند.

ماهنامه دیده‌بان فناوری در شماره هشتم و نهم در آینده نزدیک خود اقدام به ترجمه و انتشار مقاله ای در خصوص به‌کارگیری فناوری رایانش ابری در تجارت داشته است که نسخه PDF این مقاله از فایل ضمیمه  قابل دریافت است.

دانلود فایل ضمیمه

 

درباره نویسنده

admin

دیدگاهتان را بنویسید